Gjithcka mbi industrine e udhetimit te njohur gjeresisht si Travel. Ku te kalojme pasditen, fundjaven, pushimet. Sa kushtojne dhe cilat jane mundesite me te mira e me te lira te sezonit. Si te zgjedhim nji destinacion. Muzika me e mire per tu degjuar ne udhetim. No colour, no genre, just travel music.

 • Mission
  To make people travel!
 • Products
  Travel News – Lajme shkurt mbi te rejat dhe zhvillimet me te fundit te Travel Industrise ne Bote dhe ne rajon.
  Cdo ore

  Travel Destination – Nje destinacion turistik per tu vizituar ne Bote, Ballkan apo Shqiperi. Risi te travel industrise ne bote.

  Trip Advisor – Keshilla te ndryshme te nevojshme per keto qe udheton per cfaredolloj qellimi; turizem, biznes etj.

  Travel Quiz – Vini ne prove njohurite tuaja rreth Travel Industrise.

  Travel Report – Reportazhe, kronika dhe lidhje direkte per aktualitete te ndryshme te industrise travel ne shqiperi dhe per shqiperine e ballkanin.

  Wine Tour – destinacionet me te mira per te zhvilluar nje turne vere. Vererat dhe kantinat me te mira ne shqiperi dhe ne bote. Njohuri mbi veren dhe markat me te njohura te saj.

  Morning Travel – Emisioni i mengjesit me informacionet te ndryshme travel por jo vetem. Quice rreth kesaj industrie dhe kuriozitete, turne muzikore, etj.
  Cdo dite ora 07’00 – 09’00